Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Hollanda schengen vizesi nasıl alınır ?
Hollanda Schengen Vizesi
Hollanda, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler Hollanda’ya giriş için Hollanda üzerinden Hollanda schengen vizesi almak zorundadır.
Hollanda hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Hollanda Vizesi almadan Hollanda’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
Hollanda’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin Hollanda schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
Hollanda Vize başvuru sahipleri Hollanda Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Hollanda vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Hollanda Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Hollanda vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
Hollanda’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, Hollanda’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde Hollanda Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

Hollanda Schengen Vize İşlemleri
Hollanda Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Hollanda Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Hollanda Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren Hollanda Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Hollanda Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile Hollanda Vize başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak Hollanda Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

Hollanda Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
Hollanda seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda Hollanda vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

Hollanda Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, Hollanda seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. Hollanda Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

Hollanda Vize Başvuru Formu
Hollanda Konsolosluğunun web sitesinde verilen Hollanda Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. Hollanda Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Hollanda vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. Hollanda vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
Hollanda Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan Hollanda vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

Hollanda Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. Hollanda Vize talep dilekçesi, Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. Hollanda vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
Hollanda vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin Hollanda seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda Hollanda’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. Hollanda Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak Hollanda Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12