Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
​Hollanda Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Hollanda vizesi nasıl alınır?
Hollanda vizesi gerekli belgelerin ilgili kısımları doldurulduktan sonra Hollanda Başkonsolosluğu veya bağlı vize merkezlerine vize talebi isteğinde bulunarak alınır.
 
Hollanda vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Hollanda vizesi 2022 yılı ücreti 0-12 yaş arası çocuklar için 110 Euro yetişkin bireyler için ise 180 Euro olarak ücretlendirilmiştir. (Seyahat poliçesi fiyatları dahil değildir)
 
Hollanda vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Hollanda vizesi başvuru süreci 8 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
 
Hollanda vize türleri nelerdir?
Hollanda vize türleri seyahat amacına göre ticari ve turistik olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Hollanda çalışma vizesi nasıl alınır?
Hollanda çalışma vizesi için gerekli evraklar bazı durumlarda değişiklik gösterebilmektedir.Bu nedenle aşağıdaki numaraları arayarak güncel evrak listesi hakkında bilgi alabilirsiniz:
0216 345 29 27
0507 622 14 12
 
Hollanda’da 3 aydan fazla bir süre kalmayı ve sürekli olarak ülkede yaşamayı isteyenler Hollanda oturum izni MVV için başvuru yapmalıdırlar.Hollanda oturma başvurusu Hollanda’dan veya Türkiye’den yapılabilmektedir ancak Hollanda’da yapılacağı durumda, ülkeye davet eden kişi tarafından başvuru Hollanda makamlarına yapılabilmektedir.
 
Hollanda öğrenci vizesi nasıl alınır?
Hollanda öğrenci vizesi https://www.alovizehatti.com/hollanda-vizesi adresinden gerekli evraklar öğrenilip evrakların temin edilmesinden sonra başvuru merkezimizde başvuru formu alarak  başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
Hollanda turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Turistik vizeniz kişisel durumuza bağlı olarak bazı ek belgeler gerektirebilmektedir.Bu nedenle https://www.alovizehatti.com/hollanda-vizesi adresinden sizin için gerekli olan evrakları öğrenebilirsiniz.
 
Hollanda Schengen vizesi istiyor mu, Schengen vizesi nedir?
Avrupa Birliğine üyesi ülkelerin aralarındaki sınırları kaldırmak amacı ile oluşturduğu vize çeşidine Schengen vizesi denmektedir. Schengen anlaşmasına sahip olan ülke vatandaşları anlaşmayı kabul etmiş olan ülkeler arasındaki seyahatlerinde herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Üye ülkelerden olan Hollanda kısa süreli ziyaretçilerinden Schengen vizesi talep etmektedir.
 
Hollanda Schengen vizesi nasıl alınır? Hollanda Schengen vizesi başvuru formu 
Schengen Vizesi, Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkerilere seyahat etmek için gerekli vizedir.Hollanda Schengen vizesini bu bölgede yer aldığı için talep etmektedir. Detaylı bilgiler için: Hollanda Schengen vizesi nasıl alınır? Hollanda Schengen vizesi başvuru formu  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda vize süresi ne kadardır?
Hollanda vizesinin süresi 90 gün olarak belirlenmiştir.
 
Hollanda Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Hollanda vizesi için gerekli olan belgeleri https://www.alovizehatti.com/hollanda-vizesi internet sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
Hollanda vize danışmanlık hizmetini nasıl alabilirim?
Hollanda vize danışmanlık hizmetini vize merkezimizden alabilirsiniz. Hollanda vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz: 0216 345 29 27
 
Hollanda vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli midir?
Hollanda vizesi Yeşil Pasaport sahipleri için gerekli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyahat edilebilceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu  adresimizde bilgi edinebilirsiniz.
 
Hollanda vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Hollanda vize başvuruları red edilen kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Vize talebi red cevabı alan şahıslar eksik ya da yanlış hazırlanmış evraklarını tamamlayarak Hollanda Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirmeye alınması için başvuru yapabilirler.
 
Hollanda vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Hollanda vize talep dilekçesi Flemenkçe, İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir.Dilekçe  Hollanda seyahati amacınızı, vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizi varsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Hollanda vizesi başvuru formu nasıl doldurulur?
Hollanda başvuru formu tükenmez kalem ile ve büyük harflerle eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalıdır. Pasaport bilgilerinden sonra çalışma durumunuz devamında ise seyahatinize ait bilgileri sıralamanız, varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyenin detayları istenmektedir. Çelişkili ifadeler girilmemesi ve verdiğiniz bilgilerin evraklarınızla uyuşması son derece önemlidir.

Hollanda Vize Randevusu nasıl alabilirim?
Hollanda vizesi için randevu almak için 0216 345 29 27 numaralı telefondan üzerinden ya da vize@alovizehatti.com e maili adresi üzerinden bize ulaşabilirsiniz
 
Hollanda vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Kısa süreli Schengen vizesini sadece acil durumlarda uzatabilirsiniz. Süre uzatma konusunda katı kurallar geçerlidir.Vize uzatma işlemlerini schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12