Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Polonya schengen vizesi nasıl alınır ?
Polonya Schengen Vizesi
Polonya, Avrupa Birliği ve schengen ülkesi üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Yeşil pasaporta sahip kişiler vize işlemleri ile yükümlü değildir. Ancak umuma mahsus(Bordo) pasaport sahibi kişiler Polonya’ya giriş için Polonya üzerinden Polonya schengen vizesi almak zorundadır.
Polonya hem Avrupa Birliği hem de Schengen topluluğuna üye olduğu için vize alırken Schengen prosedürlerine dikkat edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaport sahibi olanlar 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Polonya Vizesi almadan Polonya’ya giriş yapabilmektedir.
Yeşil pasaport sahibi kişiler 180 günlük zaman diliminde 90 günlük konaklama süresini aşmayacak şekilde seyahat etmek zorundadır.
Polonya’da maksimum olarak 90 gün kalacak kişilerin Polonya schengen vizesi için başvuru yapması gerekmektedir.
Polonya Vize başvuru sahipleri Polonya Schengen vizesi için başvurularını yetkili başvuru merkezlerine gelerek gerçekleştirebilirler. Polonya vize başvuru merkezleri randevu sistemi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Polonya Schengen Vize randevusu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz Polonya vize işlemlerinizde sizlere yardımcı olacaktır.
Polonya’da 90 günden daha az bir süre konaklama yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye oturum izni sahibi yabancı uyruklu vatandaşlar, Polonya’ya tatil, tur ve gezi amaçlı seyahat gerçekleştirecek olmaları halinde Polonya Turistik Schengen Vizesi için başvuruda bulunmalıdırlar.

Polonya Schengen Vize İşlemleri
Polonya Schengen Vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma iznine sahip olan üçüncü ülke vatandaşları, ikamet ettikleri ilin bağlı olduğu Polonya Konsolosluğu aracılığı ile işlemlerini yürütmektedir.
Polonya İstanbul Başkonsolosluğu ve Polonya Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak hizmet veren Polonya Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Polonya Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen vize merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığı ile Polonya Vize başvurusu yapılabilir. Alovize Hattı olarak Polonya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.
 

Polonya Schengen Vizesi Gerekli Evraklar
Polonya seyahati planlayan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat amacına göre vize türünü belirlemesi gerekir.
Vize türlerine göre hazırlanması gereken belgeler de değişmektedir. Ayrıca meslek türüne göre de belgeler değişebilmektedir. Buna göre istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlanır. Gerekli belgelerin listesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belgelerde herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda Polonya vize başvurusu reddedilebilmektedir. Bu durumları yaşamamak için Alovize Hattı olarak merkezlerimizden yardım alabilirsiniz.

Polonya Schengen Vizesi Pasaport Kriterleri
Vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen pasaportun, Polonya seyahatinin bitimi itibari ile en az 3 ay daha geçerliliğinin olması gerekir. Polonya Schengen Vizesinin alınması sonrasında pasaporta giriş – çıkış kaşelerinin vurulması için en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
Pasaport süresi 10 yıldan eski olmaması önemlidir.

Polonya Vize Başvuru Formu
Polonya Konsolosluğunun web sitesinde verilen Polonya Schengen Vize Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Polonya Konsolosluğunun en çok önem verdiği belgelerin başında vize başvuru formu gelmektedir. Polonya Vize Başvuru formunun doldurulması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Polonya vize başvuru formunun istenen kriterlerde doldurulması gerekir. Polonya vize başvuru formunda istenen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
Polonya Vize başvuru formunda verilen bütün bilgilerin belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler için doldurulan Polonya vize başvuru formunun, başvuru sahibinin annesi ya da babası tarafından imzalanması gerekmektedir.

Polonya Vize Talep Dilekçesi
Başvuru belgelerinden bir diğeri de vize talep dilekçesidir. Polonya Vize talep dilekçesi, Polonya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Eğer başvuru sahibi çalışan ya da işyeri sahibi ise vize talep dilekçesinin şirketin antetli kağıdına yazılması ve imzalanıp kaşelenerek sunulması gerekir. Polonya vize talep dilekçesinin hazırlanması için bizden destek alabilirsiniz.
Polonya vize talep dilekçesinde, başvuru sahibinin Polonya seyahatinin amacını, seyahat tarihlerini, seyahatin masraflarını karşılayacak sponsoru ve seyahat sonunda Polonya’yı terk edeceğini açık bir şekilde belirtmesi gerekir. Polonya Konsolosluğu, vize amacını tam olarak anlayamadığı zaman başvuruyu geri çevirmektedir. Alovize Hattı olarak Polonya Schengen Vize Başvurularında Akredite Acente olarak İşlemlerinize profesyonel danışmanlık ve hizmet vermekteyiz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12