Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Polonya Vizesi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular
Polonya vizesi nasıl alınır?  
Polonya vizesi için, polonya başkonsolosluğu tarafından onaylı vize merkezlerinden istenen
belgelerin tamamlanmasından sonra vize talep dilekçesi ile başvurularak alınır.
 
Polonya vizesi 2022 yılı ücreti ne kadardır?
Polonya vize ücreti yetişkin 180, 6-12 yaş çocuk 110, 0-6 bebek 110 Euro olarak belirlenmiştir.(seyahat poliçesi dahildir)
 
Polonya vizesi başvuru süreci ne kadar sürer?
Polonya vizesi başvuru süreci 8 gün sürmektedir.
 
Polonya vize türleri nelerdir?
Polonya vize türleri ticari ve turistlik olarak ikiye ayrılır.
 
Polonya  çalışma vizesi nasıl alınır?
Polonya’ya çalışmak için gitmek isteyenlerin (90 günden fazla orada ikamet edecekleri) vizeyi
almak için Polonya Cumhuriyeti büyükelçilik ya da konsolosluklarına başvurmaları gerekiyor.
 
Polonya öğrenci vizesi nasıl alınır?
Polonya öğrenci vizesi almak için istenen evrakları https://www.alovizehatti.com/polonya-vizesi adresinden öğrenip, vize merkezimizden polonya öğrenci vizesi başvuru formuyla başvurabilirsiniz.
 
Polonya  turistik vizesi talep edilen evraklar hangileridir?
Polonya turistik vizesi için istenen belgeler çalışma durumunuza göre değişiklik göstermektedir. İş durumunuza göre istenen belgeleri öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/polonya-vizesi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.
 
Polonya vize süresi ne kadardır?
Polonya vize süresi en fazla 90 gün kadardır. 
 
Polonya Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
Polonya vizesi için gerekli evraklar ziyaretinizin sebebine ve çalışma durumunuza göre değişmektedir.  https://www.alovizehatti.com/polonya-vizesi bağlantısından sizin durumunuz için gerekli evrakları inceleyebilirsiniz.
 
Polonya vize danışmanlık hizmeti nasıl alabilirim?
Polonya vize danışmanlık hizmetini direk olarak vize merkezimizden alabilirsiniz. Polonya vize danışmanlık hizmetlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.  0216 345 29 27
 
Polonya çalışanlar için evraklar nelerdir?
Polonya vizesi için gerekli evrakları öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/polonya-vizesi adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Polonya vizesi yeşil pasaport sahipleri için geçerli midir?
Polonya vizesi yeşil pasaport sahipleri için geçerli değildir. Hangi tip pasaportlarla hangi ülkelere vizesiz seyehat edebileceğini öğrenmek için https://www.alovizehatti.com/vize-rejim-tablosu adresimizi ziyaret edebilirsiniz.
 
Polonya vize reddi halinde itiraz edebilir miyim?
Polonya vize reddi halinde itiraz etme hakkınız vardır. Polonya vize başvurusu reddedilen kişiler eksik ya da yanlış olarak teslim ettikleri evrakları düzelttikten sonra Polonya büyükelçiliğine başvurarak itiraz işlemini gerçekleştirebilir.
 
Polonya Schengen vizesi nasıl alınır? Polonya Schengen vizesi başvuru formu 
Schengen Vizesi, Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesi’nde yer alan ülkerilere seyahat etmek için gerekli vizedir.Polonya Schengen vizesini bu bölgede yer aldığı için talep etmektedir. Detaylı bilgiler için: Polonya Schengen vizesi nasıl alınır? Polonya Schengen vizesi başvuru formu  sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Polonya Vize reddi itiraz dilekçesi ne kadar zamanda sonuçlanır?
Polonya vize reddi sonucunuz müracaat ettiğiniz portekiz konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişse de genellikle 1-1,5 ay içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluğun size cevap vermek için aslında 3 ay süresi vardır.
 
Polonya vize talep dilekçesi neler içermelidir?
Polonya vize talep dilekçenizi lehçe veya türkçe olarak doldurabilirsiniz. Polonya vize talep dilekçesi,polonya seyahati amacınızı, başvurmak istediğiniz vize çeşidini, seyahat başlangıç ve bitiş tarihlerinizivarsa seyahat masraflarınızı karşılayacak sponsorunuzun bilgilerini içermelidir.
 
Polonya vize başvuru formu nasıl doldurulur?
Polonya başvuru formu tükenmez kalemle yanlış ya da eksik bilgiler içermeyecek şekilde doldurulmalıdır. Formun ilk maddelerinde kimlik ve pasaport bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Devamında ise çalışma durumunuz veya seyehatinize ait bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Son olarak varsa sponsorla ilgili bilgileri girmeniz davetiyeniz varsa davetiyeyle ilgili bilgileri girmeniz gerekmektedir.
 
Polonya vize randevusu nasıl alabilirim?
Polonya vize randevunuzu direk olarak merkezimizden alabildiğiniz gibi 0216 345 29 27 numaralı hat üzerinden ya da  vize@alovizehatti.com adresimize mail atabilirsiniz.
 
Polonya vize uzatma işlemlerini nasıl yapabilirim?
Polonya vize uzatma işlemlerini Schengen vizesi için yapmak istiyorsanız, yeni bir Schengen başvurusu yapmanız gerekmektedir. Schengen vizesi için vize uzatma işlemleri acil sağlık durumları haricinde mümkün değildir. Farklı bir vize türünüz varsa, mazeretinize bağlı olarak vize uzatma işlemlerini konsolosluk aracılığıyla yapabilirsiniz.

Adresimiz

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12