Blog

Sık Sorulan Sorular

Vizeler Hakkında

Vizeler hakkında sıkça sorulan sorular..

Vizemi Nasıl alırım

S.S.S

Vize Nedir?

Sadece pasaport sahibi olmanız yurt dışı seyahatlerinizde bazı ülkeler için yeterli değildir. İstediğiniz ülkeye girmek ya da bulunduğunuz ülkeden çıkmak için pasaportun yanında yetkili makamlar tarafından onaylanmış izin belgesi istenmektedir. Kısaca bu izin belgesine vize deriz.

Nasıl Vize Başvurusu Yapılır?

Seyahat etmek istediğiniz ülkenin vize  başvurusunu oluşturmak için vize başvuru merkezleri, konsolosluk ya da büyükelçiliklerine gidebilirsiniz. Vize başvurusundan önce ilk olarak pasaportunuzun bulunması gereklidir. Ülkelerin bazılarında vize başvurusu çevrimiçi olarak yapılabilmektedir. Burada bireyin kendisinin başvuru yapması önemlidir.

Vize Hakkında Detaylı Bilgiler

Yurt dışına olan seyahatlerinizin önemli konumunda olan vizenize; hızlı, ekonomik ve sorunsuz olarak sahip olmanız; işlemlerinizin, vize danışmanlık hizmetlerinde uzman ve profesyonel bir ekip tarafından yürütülmesine bağlıdır. Evraklarınızın doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlanması, bilgilerinizin doğru bir şekilde girilmesi vize almanız için en önemli adımlardan bazılarıdır. Diğer önemli noktaları öğrenmek, detaylı bilgi almak için uzman ekibimiz ile iletişime geçebilir ya da vize işlemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Vize başvurunuzu yaparken yapılabilecek en basit hata, vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olabilir. Bu durumdan dolayı size zaman aynı anda para kaybı ve bunların yanı sıra bir sonraki vize başvurunuz için negatif bir durum olarak olumsuz etkisi olacaktır.

Vize başvurunuzun olumlu bir şekilde ve zamanında sonuçlanması için dikkat edilmesi gereken kurallardan bazıları aşağıdaki gibidir.

  1. Seyahat planı doğru yapılmalı ve seyahat türüne göre vize başvurusunda bulunulmalıdır.
  2. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin şartlara uygunluğu kontrol edilmeli, boş vize sayfası ( konsolosluklara göre 1 veya 2 boş sayfa) bulunduğundan emin olunmalı.
  3. Vize için gerekli belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.
  4. Seyahat parkuru vize başvurusunda bulunmadan önce belirlenmeli, özellikle Schengen ülkelerine yapılacak olan seyahatte ilk giriş yapılacak olan ülkeden vize alınmalıdır.
  5. Talep edilen fotoğraf ölçü ve özelliklerine riayet edilmelidir.
  6. Vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalıdır.

Vize başvuru işlemlerinizi seyahat acentamız üzerinden yaptırmanızda ödemeniz gereken bir servis ücreti olacaktır. Peki bunun karşılığında ne gibi avantajlara sahip olacaksınız: Altınyol Turizm’in temel prensibi; işlemlerinizi en başından en sonuna kadar vize prosedürlerine uygun şekilde gerçekleştirmek, takibini yapmak ve her aşamasında yanınızda olmaktır. Sizlerden gelecek talepler doğrultusunda başvuru dosyanızı hazırlar, randevu tarihinizin alınmasını sağlar ve tüm bu aşamaların sonucunda eksiksiz evrak temini ile başvuracağınız ülkenin ilgili konsolosluğa ya da yetkili başvuru merkezine doğrudan başvurunuzu teslim eder.

Seyahat edeceğiniz ülkeye hangi amaç ile gitmek istiyorsanız o amaca uygun vize başvurusunda bulunmanız önemlidir. Turistik, ticari, ziyaret, öğrenci, çalışma vizesi gibi bir çok vize türü bulunmaktadır. Seyahat etmek istediğiniz ülkeleri, vize isteyen ülkeleri, vize türlerini ve başvuruda bulunacağınız vizeye ait gerekli evrakları öğrenmek için Vizeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Schengen Vizesi Nedir?

Schengen, Avrupa’daki ülkelerin çoğunun içerisinde bulunduğu Avrupa Birliği pasaportsuz seyahat bölgesidir. Schengen Vizesi sahibi olarak Schengen bölgesinde bulunan 26 ülkeye giriş-çıkış yapabilirsiniz. Schengen Vizesi, bu 26 ülke içerisinde seyahat etmek için istenen vize belgesidir.

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Seyatahat edeceğiniz Schengen ülkelerinden hangisinde daha fazla bulunacaksanız o ülkenin konsolosluk ya da büyük elçiliğine başvuruda bulunabilirsiniz. Vize başvuru süreci oldukça dikkat ve profesyonellik gerektirir. Vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli hazırlıkların doğru ve eksiksiz şekilde yürütülüp tamamlandığına emin olmak gerekir. Vize işlemleriniz sırasında Altınyol Turizm uzman vize ekibimiz ile görüşebilir, bu süreç için destek alabilirsiniz.

Login

VİZE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ  VİZE ARACI KURUMU

Adres

OSMANAĞA MAH. SÖĞÜTLÜÇEŞME CAD. ELBEK İŞ HANI
NO: 82 /1 İÇ KAPI NO: 107 KADIKÖY/ İSTANBUL

Telefon

Email

Sohbeti Başlat
Alo Vize Hattı
Merhaba
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?