Vize Başvuru Ve
Bilgi Formu
GÖNDER
Vize ve Schengen Nedir?
Vize Nedir?

Bir ülkeden diğer bir ülkeye geçişte ülkeler arasındaki kararlar doğrultusunda, şahsın kendine ait pasaportuna yada yerine geçebilecek diğer bir belgeye, gideceği  ülkenin temsilciliği (konsolosluk,büyükelçilik..vb) tarafında verilen izin belgesidir.

Schengen Nedir?

Schengen diyince aklımıza Avrupa ülkeleri gelmektedir. Fransa – Almanya – Belçika’nın ortasında bulunan ufak ama bir o kadar da zengin bir Luxemburg’un güneyinde bulunan şehrin adıdır. Schengen 14.06. 1985 yılında 5 Avrupa ülkesinin bir araya gelerek imzalanmış olmasıdır.Bu imzalanma sonunda Avrupa ülkelerinin ortak ismi Schengen olarak geçmektedir.

Schengen anlaşmaları, kişilerin Schengen Belgesinde serbest dolaşımını hedeflemektedir. Sonuç olarak, Schengen anlaşmalarına üye bir devlet tarafından düzenlenmiş her tür Schengen vizesi, Schengen belgesindeki ülkelerin tamamında geçerlidir.Schengen ülkeleri; Almanya, Avusturya,Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya,İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya,Slovenya, Yunanistan ' dır.

VİZE BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
  • 1 yıldan eski olmayan bir pasaportunuzun olması,
  • Pasaportunuzun süresi 1 yıldan eski veya gideceğiniz ülkeden ayrılış tarihinden sonra 6 ay geçerli değil ise bağlı bulunduğunuz İl Emniyete giderek yeni bir pasaport başvurusu yapılması,
  • Düzenlemiş olduğunuz evrakları eksiksiz bir şekilde konsolosluğa sunulması,
  • Mesleki düzenlediğiniz tam evraklarınızın yeni tarihli olması,
  • Yapılan Schengen başvurularınızda banka hesap hareketleriniz çok önemli olup olabildiğince yüksek meblağda gösterilmesi,
  • Schengen ilk vize başvurusu yapan kişilere mülakat uygulanması,
  • Mülakat esnasında vize görevlisi ile yapacak olduğunuz yüz yüze görüşmede yanlış veya yalan bir bilgide bulunulmamasıdır.

Adresimiz

Osmanaga Mah.Söğütlüçeşme cad.Elbek iş hanı no:82 D:405
Kadıkoy / İstanbul

0507 622 14 12 444 8493 (444 VİZE ) vize@alovizehatti.com
Arayın
444 8493 (444 VİZE )
Arayın
0507 622 14 12